Проект “Обдарованість”

У закладі створена чітка система роботи з обдарованими школярами, зусилля педагогічного колективу були спрямовані на розвиток творчого потенціалу дітей різних вікових категорій. Вчителями використовувалися сучасні інноваційні підходи щодо викладання навчальних предметів з урахуванням індивідуальності учнів, вивчення потреб, інтересів та нахилів. Створений банк «Обдарованість», у якому передбачений графік роботи з обдарованими учнями школи кожним вчителем у розрізі кожного місяця навчального року, визначена спрямованість руху учня до передбачуваної перемоги, складені індивідуальні програми розвитку творчого потенціалу школяра.

Повністю обґрунтована і впроваджена модель управління процесом розвитку творчих здібностей учнів. Вона відповідає новим вимогам до управління освітньою системою і визначає сутність положень системного, особистісно-орієнтованого, діяльнісного підходів, що визначають інноваційний характер управління педагогічним процесом та розвитком творчих здібностей учнів. Дана модель створює в школі керовану систему, сприяє розвитку нахилів,  потреб та інтересів. Для цього щорічно  у школі приймається ряд управлінських рішень, які сприяють  організації ефективної роботи з обдарованими учнями та з метою забезпечення цілорічної особистісно-орієнтованої підготовки, розвитку здібностей і обдаровань учнів, збереження фізичного і психічного здоровʼя, запобігання їх перевантаження (зокрема, накази «Про управлінське супроводження підготовки здібних і обдарованих учнів до інтелектуальних змагань у 2018-2019 н.р.» (№13/р від 10.01.2018 року), «Про організацію роботи з обдарованими учнями» (343/р від 01.09.2017 року). Даними наказами передбачена вся наступна цілеспрямована робота всього педагогічного колективу у відборі кандидатур школярів для участі у всіх видах інтелектуальних змагань (у Всеукраїнських олімпіадах з навчальних  предметів, у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН, у Міжнародному конкурсі знавців української мови ім. Петра Яцика, Міжнародному мовно-літературному конкурсі ім. Тараса Шевченка, у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості, у Міжнародному інтерактивному природничому конкурсі «Колосок», у Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру», Міжнародному конкурсі з інформатики та компʼютерної вправності «Бобер», Всеукраїнському конкурсі з англійської мови «Грінвіч», Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня», у Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник», Міжнародному учнівському конкурсі юних істориків «Лелека».

Таким чином, у 2017-2018 навчальному році в І (шкільному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів брали участь  196 учня;  переможці в І (шкільному) етапі – 106 учнів:

І місце – 15                 ІІ місце – 33                ІІІ місце – 57

Скомплектовано команду учнів школи для участі у ІІ (районному) етапі учнівських олімпіад у складі 43 учнів за рейтингом. Стали переможцями у    ІІ етапі  учнівських олімпіад – 20 учнів:

І місце – 1 учень         ІІ місце – 4 учнів        ІІІ місце – 15 учнів

Це такі учні:

Назва предмету ПІБ учня Клас Місце ПІБ учителя
Трудове навчання Суркова Вікторія 8 ІІІ Спиця І.Г.
Фізика Крюков Олег 7 ІІІ Письменна Л.М.
Фізика Шрамко Діана 7 ІІІ Письменна Л.М.
Біологія Карпикова Софія 9 ІІІ Панченко О.В
Біологія Мазнєв Сергій 11 ІІ Панченко О.В
Математика Смірнов Єгор 6 ІІІ Дмитренко С.В.
Фізична культура Пашкіна Альбіна 10 ІІ Омельченко В.Б.
Хімія Крюков Олег 7 II Платонова К.І.
Хімія Маврешко Вероніка 7 III Платонова К.І.
Хімія Карпикова Софія 9 III Платонова К.І.
Українська мова та література Педенко Катерина 11 І Гринь  Н.О.
Українська мова та література Бородкіна Анна 10 III Михайленко  А.І.
Українська мова та література Залозна Вікторія 10 III Михайленко  А.І.
Географія Карпикова Софія 9 ІІІ Хохлова А.Є.
Англійська мова Сікарьова Ольга 8 III Калашник Т.А.
Англійська мова Педенко Катерина 11 III Тарасенко Т.О.
Історія Бородкіна Анна 10 ІІ Рогоча О.К.
Правознавство Бородкіна Анна 10 ІІІ Рогоча О.К.
Російська мова та література Василенко Марія 11 ІІІ Педенко В. В.
Російська мова та література Педенко Катерина 11 ІІІ Педенко В. В.

У ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів у 2017-2018н.р. брали участь 2 учениці школи, із них 1 зайняла призове  місце:

І місце – 0                    ІІ місце – 0                       ІІІ місце – 1

Це такі учні:

№ з/п Місце Клас П.І.Б. Вчитель
Українська мова та література IІІ 11- А клас Педенко Катерина Михайленко А.І. Гринь Н.О.
Історія ІІ 10 –А клас Бородкіна Анна Рогоча О.К.

У 2017-2018 н.р. щодо організації результативної роботи вчителів та учнів школи у МАН були прийняті такі управлінські рішення:

  1. Наказ № 506/р від 13.11.2017р. «Про проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України та підготовку до ІІ етапу 2017/2018 н.р.».
  2. Наказ № 043/р від 25.01.2018 р. «Про супровід учнів для написання контрольних робіт на обласному етапі конкурсу МАН.»
  3. Наказ № 062/р від 05.02.2018р. «Про проведення ІІ та підготовку до ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2017/2018 н.р.».
  4. Наказ № 116/р від 20.03.2018 року «Про відвідування ІІІ Міського форуму соціальних ініціатив у 2017-2018 н.р. »

Таким чином, до складу команди для участі у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України у 2017-2018 н.р. увійшли  2 учня:

Профільна секція П.І. П. учня Клас Назва наукової роботи Науковий керівник Місце
Мовознавство. Англійська мова Педенко Катерина 11 Особливості перекладу англійських неологізмів соціально-політичної тематики   Тарасенко Т. О. Калашник Т. А. ІІ
Хімія Куркула Олег 9 Хімія пожежегасіння Платонова К. І. призер

Відповідно до наказу Департамента освіти і науки Запорізької міської ради від 19.04.2018 року № 175/р «Про підсумки Третього Міського форуму соціальних ініціатив в освіті у 2017-2018 навчальному році» робота учня 9-А класу Куркули Олега увійшла у  Перелік найкращих науково-практичних проектів в освітній системі Запоріжжя за підсумками Третього Міського форуму соціальних ініціатив та відмічена 4 грантами:

1. Запорізька торгово-промислова палата.

2. Запорізький національний технічний університет (безоплатні курси зі SMART – технологій).

3. Журнал «VIP club» (стаття в журналі про проект).

4. АТ «Мотор Січ» .

У 2017- 2018н.р. з метою утвердження статусу української мови,  піднесення її престижу серед української молоді, виховання поваги до культури і традицій українського народу було прийнято ряд управлінських рішень щодо участі учнів школи у Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика в результаті яких  у І (шкільному) конкурсі брали участь 62 учні:  5-11 класів – 31; 3-4 класів – 31

Результати участі 3-4 кл.– 8 призових місць 5-11 кл.– 20 призових місць
І місце 3 5
ІІ місце 2 7
ІІІ місце 3 8

Для участі у ІІ (районному) етапі Конкурсу були направлені такі учні: Мозговий Артем, 4 клас,( вчитель Решетіло А.В.), Яценко Альона, 6 клас, ( вчитель Дідкова Т.О.) та Педенко Катерина, 11 клас, ( вчительГринь Н.О.), яка посіла І місце.

У 2017-2018н.р. учні школи брали участь у Міжнародному мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка. У І (шкільному) етапі конкурсу брали участь 32 учні 5-11 класів, із них стали переможцями 9 учнів:

І місце – 1 учень                  ІІ місце – 1 учень                  ІІІ місце – 7 учнів

В команду для участі у ІІ (районному) етапі конкурсу увійшли: Педенко Катерина,     11-А клас, (вчитель Гринь Н.О.), Крюков Олег, 7-А клас, (вчитель Михайленко А.І.), Жесткова Аліна, учениця 10-А класу, (вчитель Михайленко А.І.).  Призові місця посіли: Крюков Олег – І місце, Педенко Катерина – ІІІ місце.

Для участі в ІІІ (обласному) турі був направлений Крюков Олег, учень 7-А класу, який   посів призове І місце.

Для участі в ІV (Всеукраїнському) турі був направлений Крюков Олег, учень 7-А класу, вчитель Михайленко А.І., який   посів призове ІІІ місце.

У 2017-2018 н.р. учні школи  взяли участь в  предметних інтернет-олімпіадах «На Урок». Олімпіади проходили з 8 по 30 квітня: Українська мова та література 1-11 клас,  Англійська мова 1-11 клас,  Математика 1-11 клас, Предмети початкової школи 1-4 клас, Біологія 6-11 клас,  Інформатика 2-11 клас. Всього прийняли участь 356 учнів. Крюков Олег посів 7 місце по Україні серед учнів 7-х класів  ( 5055 учасників)  по олімпіаді з української мови та літератури.

Учні 4-х класів нашої школи прийняли участь в районному етапі інтелектуальних змагань «Всезнайка»- вчителі Федосова О.В, Решетіло А.В., Бикова В.М.

 Учні школи приймали активну участь у Міжнародних та Всеукраїнських інтелектуальних конкурсах таких як:

• Всеукраїнський інтерактивний природничий конкурс «КОЛОСОК» – 56 учасників та отримали – «Золотий колос» – 26 учів, «Срібний колос» – 30 учнів

• Міжнародний математичний конкурс «КЕНГУРУ» – 68 учасників, з них – 11  переможців  та 38 призерів;

• Всеукраїнський фізичний конкурс «ЛЕВЕНЯ»  – 15 учасників, з них –2 переможця  та 5 призерів;

• Всеукраїнський конкурс з англійської мови  «Флекс» – учасники Бородкіна Анна, Жданова Вікторія, Залозна Вікторія

•Міжнародна природознавча гра «Геліантус». В ній прийняли участь 53 учня, призерами стали – 10учнів.

•Міжнародна гра «Грінвіч» – 34 учасника, з них отримали «Золотий сертифікат» – 2 учасника, « Срібний» – 7 учасників

Учні школи мають не лише інтелектуальні, але й творчі здібності, тому прийняли участь:

  • у Мандрівній освітній виставці « Кожен має право знати свої права»
  • В Межрегіональному науково-методичному семінарі « Формування громадської компетентності учнівської молоді в полікультурному середовищі»;
  • В Дебатній школі для учнівської молоді « Запорізька молодь дебатує»
  • В І та ІІ обласному форумі медіа проектів « Про Батьківщину свою дбаю, бо право жити гідно маю»