Акція “Запали свічку”

  У суботу, 23 листопада, вся Україна й увесь світ вшановуватимуть пам’ять мільйонів жертв Голодомору 1932-1933 років.
  Акція “Незгасима свічка” ініційована Міжнародним координаційним комітетом Світового конгресу українців з відзначення 75-х роковин Голодомору 1932-33 рр. в Україні та підтримана Секретаріатом Президента України, Міністерством закордонних справ України, Українською Всесвітньою Координаційною Радою.
  Символічна „Незгасима свічка” має форму факела і оздоблена написом фрази „УКРАЇНА ПАМ’ЯТАЄ – СВІТ ВИЗНАЄ” мовою країн, в яких проходитиме акція.
  Метою цієї акції є залучення світового українства до міжнародних та державних заходів з відзначення у 2007-2008 рр. 75-х роковин геноциду українського народу. Вона є своєрідним продовженням Всесвітньої акції „Запали свічку” була проведена в 2008 році в рамках відзначення 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні.
  Акція була започаткована 1 квітня 2008 р. в Австралії і протягом року успішно пройшла у 33 країнах світу: США, Канаді, Колумбії, Еквадорі, Перу, Бразилії, Парагваї, Аргентині, Чилі, Великобританії, Швеції, Естонії, Латвії, Литві, Білорусі, Польщі, Німеччині, Бельгії, Франції, Іспанії, Португалії, Італії, Посольстві при святому Престолі, Сербії, Хорватії, Угорщині, Греції, Румунії, Молдові, Казахстані, Росії, Вірменії. Символічна свічка передавалася як естафета з країни в країну, де закордонні дипломатичні установи України разом з місцевими українськими громадами проводили заходи, основним змістовним елементом яких було відзначення пам’яті жертв Голодомору – поминальні богослужіння, скорботна хода, вечори-реквієми тощо.
  У листопаді 2008 р. свічка естафетою побувала у всіх обласних центрах України. 21 листопада 2008 р. „Незгасима свічка” була доставлена до Києва. Наразі знаходиться в Національному музеї “Меморіал пам`яті жертв голодоморів в Україні”.