“Кіборг” Донецького аеропорту

Через шалений опір, який чинять нападникам захисники Донецького аеропорту, вороги між собою називають українських воїнів “кіборгами”.

Ми хочемо розповісти про одного з “кіборгів”, випускника нашої школи, молодшого сержанта Збройних сил України, бійця 93-ї окремої механізованої бригади Дашевського Сергія Сергійовича.

Дашевський Сергій був призваний до лав Збройних сил України на початку 2014 року. Більше місяця навчалися під селищем Черкаське здійснювати службу на блок-постах. Захисник Донецького аеропорту, перший бій прийняв під селом Піски на початку липня. 10 бійців прикривали фланги та охороняли тил, щоб ворог не оточив. Терористи почали накривати вогнем, поки українська артилерія не дала у відповідь залп по териконах та знищила мінометну обслугу з коригувальником — на чотири години вогонь припинився.

Після цього приймав учась у звільненні Авдіївки. Український підрозділ розбив три блокпости терористи, зайнято вказану позицію, після цього потрапили в оточення; оборону тримали три доби тримали оборону, згодом вдалося розчистити коридор для підмоги. Після 10-денної відпустки 13 серпня заступив знову до оборони Донецького аеропорту.

1 вересня в часі «перемир’я» почався суцільний обстріл терористами по периметру аеропорту, який продовжувався безперервно 3 доби. Згодом Дашевський обстріляв із БМП «зеленку» та ліквідував терористичного стрільця з гранатометом. 22 вересня привіз з тилу в аеропорт продукти та передачі від рідних й волонтерів, при під’їзді до терміналу почався обстріл, тільки відкрив люка, як в лопатку вдарив осколок, поранило й механіка. Вивезені в селище Новосевидове, звідтіля до госпіталю.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України указом Президента України від 06.10.2014 р. № 754/2014 нагороджений орденом “За мужність” ІІІ ступеня.

Матеріал з Вікіпедії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *